urun
Anasayfa
Site Haritası
Üyelik Bilgileri
Sepet
İletişim
 
 
 
Trafik Tescil Anasayfa
Özellikler
Ekran Görüntüleri
S.S.S
Yenilikler
Haberler
Niçin Trafik Tescil
Klavye Kısayolları
Müşteri Görüşleri
Referanslar
Destek
Forum
Sistem Gereksinimleri
Download
Lisans Paketleri
 
 
 
Müşteri memnuniyeti
Satış sonrası destek
Ücretsiz yeni versiyonlar
Ödeme kolaylıkları
Uzaktan kurulum ve eğitim
Otomatik güncelleme
 
 

Hizmet kalitemizi nasıl buluyorsunuz

   

 

 
Bilgi girişi (26) Yedekleme Çeşitli sorgulamalar
Yazdırma (36) Sigorta muayene takip Cari Hesap
Kayıt işlemleri Sms gönderimi Diğer Özellikler
İletişim Ayarlar    
 
Yeni Ek-1 belgesi yazımı ve ayarları
Programa yeni özelliklerinden biriside yeni EK1 formlarını yazdırma özelliğidir. Üstelik bu özellik çok gelişmiştir. Yani istediğiniz yeri istediğiniz boyut, karakter, renk ve yerde yazdırabileceksiniz. Ayrıca toplu yazdırma ayarları sayesinde ayar yapmak da son derece kolay olacaktır. Yandaki ikonu tıklayarak bu işlemin nasıl gerçekleştirildiğini görebilirsiniz
Tek yazımda çift taraflı Ek-1 yazımı
Trafik Tescil programının bir süper özelliği ek-1 formlarını yazıcıdan çift taraflı yazdırabilme özelliğidir. Bunun için özel yazıcıya sahip olmanız gerekmektedir. Bu yazıcılar Canon IP Pixma 3000,4200,4300 modelleridir. Bunların dışında bazı lazer yazıcılarda bu işi görmektedir.
 

Ek-1 ön yada Ek-1 arka yazdır tuşuna bastığınızda açılan onay penceresinde "EK1'in İki Yüzünede Bastır (Çift Taraflı)" seçeneği seçilirse ve evet tıklanırsa EK-1 formu iki yüzüne birden basılacaktır. Sizin elinizle formu çevirmenize gerek kalmadan yazıcı tarafından çevirilecektir.

 

Ek-1 üzerine firma bilgilerinin yazımı(Otomatik kaşe basımı)
Bazı şubeler ek-1 formlarına trafik müşavirlerinin kaşe basmasını talep ederler. Böyle durumda program size yardımcı olacaktır. Bu özellik son derecek kullanışlı bir özelliktir. Bu özelliği Ek-1 ön yazdır tuşuna bastığınızda gelen pencerede "Firma Bilgilerini Yazdır (Kaşe Bilgisi)" ile kullanabilirsiniz. Mesela kaşe isteyen şubelerde bu özelliği aktif hale getirebilir diğer şubeler için devre dışı bırakabilirsiniz.


Ek-1 üzerine yazılacak kaşe bilgilerini ise ayarlar menüsünden 7-Firma Bilgileri bölümünde ayarlayabilirsiniz.
Ek-1 üzerine vekalet yazımı
Ek-1'in ön yüzüne sol üst kısmına vekalet bilgisini yazmak isterseniz program bu konuda size yardımcı olacaktır.Vekalet yazdır seçeneğini seçerseniz kutulara girdiğiniz bilgiler ek-1 formuna yazdırılacaktır. İşareti kaldırırsanız yazdırılmıyacaktır. Bu kısımdaki bilgileri elle girip kaydederseniz aynı araç sahibi daha sonra listeden seçildiğinde bu bilgiler bu kutulara otomatik gelecektir.Bu kutulardaki değerleri liste düzen kısmından değiştirebilirsiniz. Ayrıca yeni vekalet personeli ekleyebilirsiniz. Bu vekalet metnini ek-1 üzerinde yazdırılacağı yeri üst menüden yazdırma kısmından ayarlayabilirsiniz.
Ek-1 arkasına Tc kimlik no yazımı.
Tescil şubelerinde araçların polnet kayıtları ek-1 formları kullanılarak yapılmaktadır. Memur bir şahsı polnete kaydederken tc nosuna bakmak için her defasında ek-1'i ters çevirmektedir. Bu yüzden program kolaylık olması açısında tckimlik nosunu hem ön kısıma hem de arka kısıma yazdırma özelliğine sahiptir. Zaten yeni çıkacak ek-1 formlarında tc no arka kısıma yazdırılacaktır.
Ek-1 arkasına GSM no yazımı
Tescil şubelerinde araçların polnet kayıtları ek-1 formları kullanılarak yapılmaktadır. Polnet kaydı esnasında şahısların ev telefonları dışında artık GSM telefonlarının da polnet kaydı gerçekleşmekte olup programımız vasıtasıyla ek-1 arkasına sadece biri değil her ikisi de yazılmış olacaktır.

Bu özelliği ayarlarda 2-Ek-1 bölümünden çeşitli ayarlar kısımında yer alan "Ek-1 Arla Kısmına GSM Nosu Yazdır" seçeneği ile devre dışı bırakabilirsiniz.

Ek-1,Ek-9 ve ruhsatta toplu yazdırma ayarları  
Trafik Tescil Ek-1, Ek-9 ve ruhsat yazımı sonrası evrak üzerinde kutuların yerine oturmaması halinde son derece kullanışlı ve pratik ayarlama mekanizması sunmaktadır. Toplu halde yada tek tek kutuları ayarlamanız mümkündür. Programda bütün kutular orantılı şekilde yazdırıldığından sadece toplu kaydırma yaparak evraklarınız dört dörtlük yapabilirsiniz.Bu ayarların nasıl yapıldığını görmek için yandaki ikonu tıklayınız. Özellikle ayar yaparken yazıcınızın lazer yazıcı olması durumundaki ayarlara dikkat ediniz.
Ek-1 ve Ek-9 yazımında ince ayar yapımı
Trafik Tescil'de Ek-1, Ek-9 yazımı sonrası evrak üzerinde kutuların hepsi yerine oturduğu yalnız bir kaçının veya X lerin yerine oturmadığı durumlar söz konusu olabilir. Böyle durumlarda ince ayar yapmak gerekecektir. Trafik Tescil bu özelliğe de sahiptir. Bunun için menuden Yazdırma tuşu tıklanır. Gelen pencerde yerine oturmayan kutu yada kutular mouse ile sürüklenir ve uygun yere getirilir. Daha sonra ise menüden ayarları kaydet tıklanır.Bu ayarların nasıl yapıldığını görmek için yandaki ikonu tıklayınız.
Ruhsat yazımında ince ayar yapımı
Trafik Tescil'de ruhsat yazımı sonrası evrak üzerinde kutuların hepsi yerine oturduğu yalnız bir kaçının veya X lerin yerine oturmadığı durumlar söz konusu olabilir. Böyle durumlarda ince ayar yapmak gerekecektir. Trafik Tescil bu özelliğe de sahiptir.Bunun için menuden Ayarlar tuşu tıklanır. Buradan 5- Ruhsat Yazım bölümüne geçilir ve İnce Ayar Yap tuşuna basılır. Gelen pencerde yerine oturmayan kutu yada kutular mouse ile sürüklenir ve uygun yere getirilir. Daha sonra ise menüden ayarları kaydet tıklanır.Bu ayarların nasıl yapıldığını görmek için yandaki ikonu tıklayınız.
Ruhsat üzerine özel işaret yazımı
Trafik Tescil'de tescil belgesi ön yüzü ile trafik belgesi ön yüzünü yazdırırken sağ yada sol üst köşeye ruhsatı şubede bulmanıza kolaylık sağlayan özel bir işaret yada simge koyabilirsiniz.Bu simgeyi kendi istediğiniz şekilde boyda karakterde yerde ayarlayabilirsiniz. Ayrıca bu özel işareti istediğiniz zaman yazdırıp yazdırmamaya karar verebilirsiniz.Bu özelliğin nasıl kullanıldığını görmek için yandaki ikonu tıklayınız.
Ruhsat ve Ek-1 yazımında yazıcı ayarlaması
Programda yazdıracağınız evrakları istediğiniz yazıcıdan çıktı alabilirsiniz. Kalitesini, yazı boyutunu, yazı karakterini,koyu yada italik olmasını ayarlayabilirsiniz. Ayrıca ruhsat ön izleme penceresinin yazdır tuşuna bastığınızda çıkıp çıkmamasınıda ayarlayabilirsiniz. Programda yazıcı ayarlarını ayarlar menüsünden 4- Ek-1 Yazım ile 5- Ruhsat Yazım bölümünden yapabilirsiniz.
Tescil belgesi arkasına TC kimlik no yazabilme
Trafik Tescil programının yeni özelliklerinden biriside tescil belgesi arka yüzüne şahıslar için TC Kimlik nosunu yazdırma özelliğidir. Bu yazdırma ön izleme onay penceresinde size sunulmuştur. Yakın zamanda çıkacak olan yeni ruhsatlarda ise bu özellik zorunlu olacaktır.
Tescil belgesi arkasına telefon no yazabilme
Trafik Tescil programının yeni özelliklerinden biriside tescil belgesi arka yüzüne araç sahibinin telefon nosunu yazdırma özelliğidir. Bu özellik İstanbuldaki bazı tescil bürolarında kullanılmakta olup ruhsat zayi veya çalıntı olaylarına karşı son derece faydalı bir yöntem olmaktadır.
Tescil belgesi arkasına doğum tarihini gün ay yıl formatında yazabilme
Trafik Tescil programının yeni özelliklerinden biriside tescil belgesi arka yüzüne şahıslar için doğum tarihini gün ay yıl formatında yazdırma özelliğidir. Ruhsa arkasındaki bilgiler bazen tam yeterli olmayabilir. Aynı bilgilere sahip binlerce kişi mevcut olduğu durumlar mümkündür. Buna yönelik bazı şubelerinde isteği doğrultusunda bu özellik programa eklenmiştir.

Tescil belgesi ve trafik belgesine verildiği şubeyi yazdırıp yazdırmama seçeneği
Trafik Tescil programının özelliklerinden biriside tescil belgesi ve trafik belgesi ön yüzüne verildiği il ilçe kısmına tescil şubesini yazdırıp yazdırılmayacağının ayarlanabilmesidir. Bunu sebebi bazen şubelerde ruhsatlara tescil şubesi kısmı damga vurulur. Bu sebeble damga olan evraklara tescil şubesi yazmak çirkin görüntü oluşturacaktır. Dolayısıyla bu özelliği evrağı yazdırırken gerektiğinde kullanabilirsiniz.
Yazdırmada klavyeden CTRL + P kısayol kullanımı 
Bilgi giriş işlemi esnasında yazdırma işlemi için üst menüdeki yukarlak ikonları kullanmanız gerekmekteydi. Bu tuşlara mouse ile tıklamanız gerekir. Oysa bu tuşlara klavyeden CTRL + P kısayol tuşu ile erişebilirsiniz. Klavyeden CTRL + P tuşuna bastığınızda karşınıza gelen pencereden hangi evrağı yazdırmak istiyorsanız seçin ve klavyeden enter tuşuna basın. O vakit yazdırılmak istenen evrağın onay penceresi gelecektir.

Yandaki pencerede görüldüğü gibi hangi evrağı yazdırmak istediğinizi soran bir pencere gelecektir.
Ek-9 yazımı
Trafik Tescil programında Bölüm 1'e girilen bilgiler doğrultusunda Ek-9 yazdırmanız mümkündür. Bunun için üst taraftaki yuvarlak yazdırma ikonlarından Ek-9 Yazdır ikonu tıklanır.Nasıl yazdırıldığını görmek için yandaki ikonu tıklayınız.
Gümrük şehadetnamesi yazımı
Trafik Tescil programında Bölüm 1'e girilen bilgiler doğrultusunda Gümrük Şehadetnamesi yazdırmanız mümkündür. Bunun için üst taraftaki yuvarlak yazdırma ikonlarından Gümrük Yazdır ikonu tıklanır. Trafik Tescil'in sizler sunmuş olduğu süper özelliklerden birisi ise araç markasına göre gümrük bilgilerinin otomatik hafızaya alınmasıdır. Mesela Peugeot araçlar için Gebze gümrük müdürlüğü çıkarken Renault için Bursa gümrük müdürlüğü çıkmasıdır. Bir diğer özellik ise tescil şubesine göre büro amirinin adı soyadı, rütbesi ve makamı da otomatik hafızaya alınmaktadır. Aynı şubeye tekrar evrak yazılacaksa bu bilgi otomatik gelmektedir.Nasıl yazdırıldığını görmek için yandaki ikonu tıklayınız.
Noter yazısı
Trafik Tescil programında Bölüm 1'e girilen bilgiler doğrultusunda Noter Yazısı yazdırmanız mümkündür. Bunun için üst taraftaki yuvarlak yazdırma ikonlarından Noter Yazdır ikonu tıklanır. Noter yazdırma pencereside gümrük yazdırma penceresi gibi benzer özelliklere sahiptir.Nasıl yazdırıldığını görmek için yandaki ikonu tıklayınız.
Banka rehini, ihtiyati tedbir ve haciz yazımı
Trafik Tescil programında Bölüm 1'e girilen bilgiler doğrultusunda Rehin Yazısı yazdırmanız mümkündür. Bunun için üst taraftaki yuvarlak yazdırma ikonlarından Rehin Yazdır ikonu tıklanır. Rehin yazdırma pencereside gümrük yazdırma penceresi gibi benzer özelliklere sahiptir.Ayrıca Ek-1 formuna rehin olduğuna dair metni otomatik aktarım özelliğide mevcuttur.Nasıl yazdırıldığını görmek için yandaki ikonu tıklayınız.
Örnek 5 yazımı
Trafik Tescil programında Bölüm 1'e girilen bilgiler doğrultusunda Örnek 5 yada GBT sorgu talep yazısı yazdırmanız mümkündür. Bunun için üst taraftaki yuvarlak yazdırma ikonlarından Örnek 5 Yazdır ikonu tıklanır.Nasıl yazdırıldığını görmek için yandaki ikonu tıklayınız.
Beyanname yazımı ve ayarları
Trafik Tescil programında Bölüm 1'e girilen bilgiler doğrultusunda ÖTV beyanname yazısı yazdırmanız mümkündür. Bunun için üst taraftaki yuvarlak yazdırma ikonlarından Beyanname Yazdır ikonu tıklanır. Gelen pencerede bazı bilgiler girildikten sonra yazdır tuşuna bastığınızda Ms Excel açılacaktır. Burdan sonrası ise sadece yazdır tuşuna basmaktır.Nasıl yazdırıldığını görmek için yandaki ikonu tıklayınız.
Sakınca sorma yazısı
Trafik Tescil programında Bölüm 1'e girilen bilgiler doğrultusunda Sakınca Sorma yazısı yazdırmanız mümkündür. Bunun için üst taraftaki yuvarlak yazdırma ikonlarından Sakınca Sorma ikonu tıklanır. Gelen pencerede bazı bilgiler girildikten sonra yazdır tuşuna basmanız yeterli olacaktır.Nasıl yazdırıldığını görmek için yandaki ikonu tıklayınız.
Yol belgesi yazımı
Trafik Tescil programında Bölüm 1'e girilen bilgiler doğrultusunda Yol Belgesi yazdırmanız mümkündür. Bunun için üst taraftaki yuvarlak yazdırma ikonlarından Yol Belgesi ikonu tıklanır. Gelen pencerede bazı bilgiler girildikten sonra yazdır tuşuna basmanız yeterli olacaktır.Nasıl yazdırıldığını görmek için yandaki ikonu tıklayınız.
Fatura yazımı ve ayarları
Trafik Tescil programı komple bir fatura modülü ile birlikte gelmektedir. Bu modul ile her çeşit fatura formuna nokta vuruşlu yazıcıdan çıktı alabileceksiniz. Fatura bölümünü açmak için iki yol mevcuttur. Birinci yol basit cari hesap bölümünden diğer bir yol ise yuvarlak ikonlardan Fatura tuşuna basarak.Nasıl yazdırıldığını ve ayarlandığını görmek için yandaki ikonu tıklayınız.
Dosya kapak yazımı
Trafik Tescil programında size cari hesabınızı bir forma basmayı sağlayan bir özellik sunulmuştur. Bu özelliğe dosya kapak yazdır diyebiliriz. Bunun için menüden cari hesap tuşuna basırlır. Oradan ise basit cari hesap tıklanır.Nasıl yazdırıldığını ve ayarlandığını görmek için yandaki ikonu tıklayınız.
Çeşitli dilekçeler - Plaka Zayi
Trafik Tescil programında Bölüm 1'e girilen bilgiler doğrultusunda Plaka Zayi dilekçesi yazdırmanız mümkündür. Bunun için üst taraftaki yuvarlak yazdırma ikonlarından Çeşitli Belgeler ikonu tıklanır. Gelen pencerede Plaka Zayi bölümü seçilir ve bazı bilgiler girildikten sonra yazdır tuşuna basmanız yeterli olacaktır.
Çeşitli dilekçeler - Ruhsat Zayi
Trafik Tescil programında Bölüm 1'e girilen bilgiler doğrultusunda Ruhsat Zayi dilekçesi yazdırmanız mümkündür. Bunun için üst taraftaki yuvarlak yazdırma ikonlarından Çeşitli Belgeler ikonu tıklanır. Gelen pencerede Ruhsat Zayi bölümü seçilir ve bazı bilgiler girildikten sonra yazdır tuşuna basmanız yeterli olacaktır.
Çeşitli dilekçeler - Trafik belge yenilemesi dilekçesi
Trafik Tescil programında Bölüm 1'e girilen bilgiler doğrultusunda Trafik Belgesi Yenileme dilekçesi yazdırmanız mümkündür. Bunun için üst taraftaki yuvarlak yazdırma ikonlarından Çeşitli Belgeler ikonu tıklanır. Gelen pencerede Trafik Belgesi Yenileme bölümü seçilir ve bazı bilgiler girildikten sonra yazdır tuşuna basmanız yeterli olacaktır.
Çeşitli dilekçeler - Trafikten çekme yazısı
Trafik Tescil programında Bölüm 1'e girilen bilgiler doğrultusunda Trafikten Çekme dilekçesi yazdırmanız mümkündür. Bunun için üst taraftaki yuvarlak yazdırma ikonlarından Çeşitli Belgeler ikonu tıklanır. Gelen pencerede Trafikten Çekme 2 bölümü seçilir ve bazı bilgiler girildikten sonra yazdır tuşuna basmanız yeterli olacaktır.
Çeşitli dilekçeler - Hurdaya ayırma
Trafik Tescil programında Bölüm 1'e girilen bilgiler doğrultusunda Hurdaya Ayırma dilekçesi yazdırmanız mümkündür. Bunun için üst taraftaki yuvarlak yazdırma ikonlarından Çeşitli Belgeler ikonu tıklanır. Gelen pencerede Hurdaya Ayırma 2 bölümü seçilir ve bazı bilgiler girildikten sonra yazdır tuşuna basmanız yeterli olacaktır.
Çeşitli dilekçeler - Lpg dönüşümü yazısı
Trafik Tescil programında Bölüm 1'e girilen bilgiler doğrultusunda LPG Dönüşümü dilekçesi yazdırmanız mümkündür. Bunun için üst taraftaki yuvarlak yazdırma ikonlarından Çeşitli Belgeler ikonu tıklanır. Gelen pencerede LPG Dönüşümü bölümü seçilir ve bazı bilgiler girildikten sonra yazdır tuşuna basmanız yeterli olacaktır.
Çeşitli dilekçeler - Muayene sevk yazısı
Trafik Tescil programında Bölüm 1'e girilen bilgiler doğrultusunda Muayene Sevk dilekçesi yazdırmanız mümkündür. Bunun için üst taraftaki yuvarlak yazdırma ikonlarından Çeşitli Belgeler ikonu tıklanır. Gelen pencerede Muayene Sevk bölümü seçilir ve bazı bilgiler girildikten sonra yazdır tuşuna basmanız yeterli olacaktır.
Çeşitli dilekçeler - Vergi dairesine gönderilen tescil şubesi adına trafikten çekme yazısı
Trafik Tescil programında Bölüm 1'e girilen bilgiler doğrultusunda Vergi dairesine gönderilen tescil şubesi adına trafikten çekme yazısı yazdırmanız mümkündür. Bunun için üst taraftaki yuvarlak yazdırma ikonlarından Çeşitli Belgeler ikonu tıklanır. Gelen pencerede Trafikten Çekme 1 bölümü seçilir ve bazı bilgiler girildikten sonra yazdır tuşuna basmanız yeterli olacaktır.
Çeşitli dilekçeler - Vergi dairesine gönderilen tescil şubesi adına hurdaya ayırma yazısı
Trafik Tescil programında Bölüm 1'e girilen bilgiler doğrultusunda Vergi dairesine gönderilen tescil şubesi adına hurdaya ayırma yazısı yazdırmanız mümkündür. Bunun için üst taraftaki yuvarlak yazdırma ikonlarından Çeşitli Belgeler ikonu tıklanır. Gelen pencerede Hurdaya Ayırma 1 bölümü seçilir ve bazı bilgiler girildikten sonra yazdır tuşuna basmanız yeterli olacaktır.
Çeşitli dilekçeler - Vergi dairesine gönderilen tescil şubesi adına plaka aktarma yazısı
Trafik Tescil programında Bölüm 1'e girilen bilgiler doğrultusunda Vergi dairesine gönderilen tescil şubesi adına Plaka Aktarma yazısı yazdırmanız mümkündür. Bunun için üst taraftaki yuvarlak yazdırma ikonlarından Çeşitli Belgeler ikonu tıklanır. Gelen pencerede Plaka Aktarma bölümü seçilir ve bazı bilgiler girildikten sonra yazdır tuşuna basmanız yeterli olacaktır.
 
Yeni ürünümüz hazır köy portalı için tıklayınız

Uzak masaüstü programı için tıklayınız

2005 © Telif Hakkı İhsan Bilgisayar Yazılım. Tüm Hakları Saklıdır.